SIGNAL mierniki gazów, detektory wielogazowe

 1. STRONA
  GŁÓWNA
 2. DETEKTORY
  WIELOGAZOWE
 3. DETEKTORY
  JEDNOGAZOWE
 4. SERWIS
  KALIBRACJA
 5. WSPARCIE
  TECHNICZNE
 6. SZKOLENIA DLA
  UŻYTKOWNIKÓW
 7. REGULACJE
  PRAWNE
 8. ZOSTAŃ
  PARTNEREM
 9. INFORMACJE
  O FIRMIE

P.T.SIGNAL autoryzowany serwis Gas Clip Technologies™

Kalibracja i serwis detektorów marki Gas Clip Technologies™.


Nasze urządzenia są wykonane z materiałów o wysokiej jakości i zaprojektowane by długo spełniać swoją rolę. Nie są jednak wieczne i wymagają co jakiś czas ingerecji specjalisty, który sprawdzi wszystkie parametry i dokona stosonych korekt i kalibracji.

Wybierz Multi Gas Clip Simple (4 gazowy) lub Single Gas Clip (1 gazowy) i zapomnij o serwisie.


Jak często należy wykonywać kalibrację? To zależy jak często i jakie pomiary wykonujemy. Producenci mierników zalecają kalibrację przed każdym istotnym pomiarem. Natomiast maksymalnie mierniki należy kalibrować co 6 miesięcy. Kalibrację należy także bezwzględnie przeprowadzić po każdym przekroczeniu zakresu pomiarowego sensora.

Jak często należy wymieniać sensory? To także zależy od użytkowania urządzenia. Sensory elektrochemiczne i katalityczne wytrzymują najczęściej ok.2-3 lat, ale w niektórych przypadkach może być konieczna częstsza wymiana. Sensory podczerwone natomiast charakteryzują się długim okresem eksploatacji - nawet do 10 lat.

Dlaczego należy wykonywać kalibracje? Z czasem sensory odpowiedzialne za pomiar gazu zużywają się i nie wskazują prawidłowo stężenia gazu. Ten proces może zostać znacznie przyspieszony przez intensywną eksploatację, ciągłą obecność gazu nie przekraczającą zakresu pomiarowego, przekroczenia zakresu pomiarowego (duże mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia), pracę w warunkach przekraczających dopuszczalne zakresy (temperatura, wilgotność), zanieczyszczenia i inne czynniki. Kalibracja jest ustawieniem elektroniki miernika do zmienionych właściwości sensora. Kalibracja jest też konieczna na etapie początkowym produkcji bowiem sensory różnią się między sobą.

Czy miernik gazów wymaga legalizacji? Nie. Legalizacja to sprawdzenie, stwierdzenie i poświadczenie dowodem legalizacji, że przyrząd pomiarowy spełnia wymagania metrologiczne określone we właściwych przepisach (źródło: słownik metrologiczny GUM). Rodzaj urządzeń objętych koniecznością legalizacji określa:
Obwieszczenie Ministra Gospodarki z dnia 5 czerwca 2014 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie rodzajów przyrządów pomiarowych podlegających prawnej kontroli metrologicznej oraz zakresu tej kontroli" (Dz. U. 2014 r. poz. 1066)
do pobrania tutaj -> Dz. U. 2014 r. poz. 1066
Stan prawny na 2014 rok.

Jak zgłosić urządzenie do serwisu? Urządzenie wraz z opisem usterki lub zleceniem okresowej czynności serwisowej (np. przeglądu i kalibracji) należy przesłać na nasz adres kurierem:
DZIAŁ SERWISU URZĄDZEŃ PRZENOŚNYCH
Przedsiębiorstwo Techniczne SIGNAL
ul. Rzemieślnicza 9
81-855 Sopot

Prosimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przesyłki i jej ubezpieczeniu. Koszt transportu w drodze powrotnej zostanie doliczony do faktury.
Wyślij urządzenie wraz z wypełnionym formularzem serwisowym, który możesz pobrać tutaj -> Formularz zgłoszenia serwisowego GasClipTechnologies

Czy każda firma może wykonać serwis mojego miernika? To bardzo ryzykowne. Nie ma żadnej pewności jakie narzędzia i komponenty zostaną użyte do kalibracji lub naprawy. Pamiętajmy, że te urządzenia służą bezpośredniej ochronie ludzi. Szczególną uwagę należy zwrócić także na naprawy wiążące sie z wymianą podzespołów urządzenia np. sensora. Użycie innej części niż oryginalna powoduje utratę wszelkich certyfikatów urządzenia (deklaracji CE, atestu Ex, atestu kalibracji) o gwarancji już nie wspominając. Zwiazane jest to z konstrukcją urządzenia, która była testowana wyłącznie z oryginalnymi podzespołami. Tak więc może się okazać, że po naprawie w takim "serwisie" nasze pomiary będą nieważne z tytułu braku odpowiednich certyfikatów urządzenia.

P.T.SIGNAL jest przedstawicielem marki GasClipTechnologies na Europę wschodnią w tym Polskę. Korzystając z serwisu P.T.SIGNAL macie Państwo pewność prawidłowego wykonania usługi i stosowanych części.

REKLAMACJE


W przypadku stwierdzenia uszkodzenia urządzenia objętego gwarancją należy wykonać następujące czynności przed wysłaniem urządzenia:ZWROTY TOWARU


W przypadku urządzeń do pomiaru gazów zworty towaru nie są możliwe, za wyjątkiem wad jakościowych lub niezgodności z zamówieniem. W przypadku stwierdzenia wady należy postepować analogicznie jak w punkcie REKLAMACJE. W przypadku stwierdzenia niezgodności z zamówieniem prosimy o kontakt z działem urządzeń przenośnych. Dane kontaktowe znajdują się w zakładce KONTAKT.

© 2021 Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Znaki towarowe zastrzeżone i przynależne ich właścicielom. Wykonanie strony P.T.SIGNAL.
Pełna oferta firmy P.T.SIGNAL znajduje się na stronie www.detektory.pl.
Czujniki gazów, czujniki gazu, czujniki czadu, czujniki tlenku węgla, mierniki gazów, mierniki tlenku węgla, detektory, detektory gazów, detektor wielogazowy.
Strony produktowe firmy P.T.SIGNAL: mierniki gazów www.gasclip.pl, detektory jednogazowe bez kalibracji www.singlegasclip.pl, detektory wielogazowe bez kalibracji www.multigasclip.pl, ultradźwiękowy wykrywacz nieszczelności z kamerą www.leakshooter.pl, systemy detekcji gazów www.msr-electronic.pl, systemy parkowania www.msr-traffic.pl, autoryzowany serwis gazex www.serwisgazex.pl, system bezpieczeństwa pracowników samodzielnych (loneworker) www.systemblackline.pl.