P.T.SIGNAL dystrybutor Gas Clip Technologies
Gas Clip Technologies

Gas Clip Technologies
mierniki gazów, detektory wielogazoweDetektor nie wymagający kalibracji okresowej Gas Clip Technologies.

Detektory nie wymagające kalibracji okresowej.

Multi Gas Clip Simple detektor wielogazowy nie wymagający kalibracji.

Detektory nie wymagające kalibracji okresowej ani ładowania baterii to rozwiązanie szczególnie polecane dla służb ratowniczych, statków i jednostek gdzie wymagana jest ciągła gotowość do pracy, a przesyłanie urządzenia do serwisu stanowi problem. Oczywiście brak konieczności okresowego serwisu sprawia też, że detektory nie wymagające kalibracji okresowej stają się też standardowym wyposażeniem wielu firm.
O co chodzi? Klasyczne detektory oparte o stare technologie katalityczne wymagały okresowej kalibracji (co 6 miesięcy) wykonywanej w serwise lub kosztownych stacjach dokujących. Powodowane to było technologią katalityczną opartą o reakcję spalania, która powodowała zużycie powłoki katalitycznej i w rezultacie szybkie rozkalibrowywanie się sensora. Dodatkowo sensor katalityczny jest wrażliwy na przekroczenia zakresu i zatrucia co mogło powodować nawet jego zniszczenie. Wykorzystanie reakcji spalania powodowało z kolei, że brak tlenu lub jego nadmiar powodowały zaburzenie pracy takiego sensora (tlen wymagany jest do reakcji spalania). Do tego osiągnięcie wysokiej temperatury sensora wymaga znacznych ilości prądu co powoduje szybkie rozładowywanie baterii detektora przez co może on pracować bez ładowania najwyżej kilka godzin.
Firma Gas Clip Technologies od początku miała w swojej ofercie detektory jednogazowe bez konieczności kalibracji okresowej oraz jako pierwsza na świecie wprowadziła detektory wielogazowe nie wymagające kalibracji okresowej. Było to możliwe dzięki zastosowaniu technologii sensora podczerwonego IR (InfraRed). Jego działanie jest zupełnie inne i opiera się o wysyłanie i odbieranie światła podczerwonego o odpowiedniej długości fali. Pojawiający się gaz absorbuje część światła co urządzenie interpretuje jako obecność gazu. Takie rozwiązanie jest całkowicie odporne na zatrucia i przekroczenia zakresu, nie wymaga tlenu do pomiaru oraz nie wymaga kalibracji okresowej. Do tego zużywa minimalne ilości prądu przez co bateria nie jest obciążona. Pomiary są stabilniejsze, dokładniejsze i powtarzalne, a wpływ warunków zewnętrznych zredukowany w stosunku do technologii katalitycznej.
Firma Gas Clip Technologies wprowadziła na rynek detektory 2- i 3-letnie, które nie wymagają okresowych czynności konserwacyjnych (kalibracji okresowej i ładowania baterii). Oznacza to, że taki detektor jest gotowy do pracy przez cały czas eksploatacji i nie trzeba wysyłać go serwisu lub kupować stacji dokujących (kalibracyjnych). Rozwiązanie to jest nie tylko wygodne, ale także korzystne cenowo. Klasyczne mierniki w miarę zużycia wymagają nie tylko kalibracji okresowych, ale także po pewnym czasie wymiany sensorów, baterii lub innych zużywających się podzespołów. Po przeliczeniu okazuje się, że te koszty przewyższają koszty zakupu nowych mierników. Tym samym w ujęciu całego okresu eksploatacji (6-10 lat) detektory, nie wymagające kalibracji są nie tylko wygodniejszym, ale i tańszym rozwiązaniem (szczegółowe wyliczenia znajdują się w kartach katalogowych).
Pzostałe parametry detektorów nie wymagających kalibracji są podobne jak klasycznych detektorów i nie różnią się one wymiarami, stopniem ochrony (IP67) czy certyfikatami (ATEX).
Więcej o technologiach pomiarów gazów możecie Państwo przeczytać na stronie sensory gazów i technologie pomiarowe.

Detektor wielogazowy dla ratownictwa, straży pożarnej.

KATALOG
DETEKTORY WIELOGAZOWE
DLA STRAŻY I RATOWNICTWA


Detektor wielogazowy dla oczyszczalni, służb komunalnych, PWIK, wod-kan.

KATALOG
DETEKTORY WIELOGAZOWE
DLA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW
I SŁUŻB KOMUNALNYCH


Detektor wielogazowy dla statków i obiektów morskich.

KATALOG
DETEKTORY WIELOGAZOWE
DLA STATKÓW
I OBIEKTÓW MORSKICH


Najczęstsze przykładowe zagrożenia gazowe:
- gazy toksyczne CO, H2S, wybuchowe CH4, ubytek i nadmiar tlenu O2


Detektory nie wymagające kalibracji i ładowania - modele


Single Gas Clip detektor.

Detektor Single Gas Clip


Detektor Single Gas Clip z przodu   Detektor Single Gas Clip z lewej   Detektor Single Gas Clip z prawej   Detektor Single Gas Clip z boku   Detektor Single Gas Clip z tyłu

Jednogazowy miernik tlenku węgla (CO), siarkowodoru (H2S) lub tlenu (O2). Detektor może mierzyć 1 gaz z 3 dostępnych wersji. Najważniejszą zaletą urządzenia jest to, że nie wymaga on kalibracji okresowej ani ładowania baterii przez cały okres eksploatacji (życia), który wynosi ok. 2 lat. To unikatowe rozwiązanie ma kilka zalet. Po pierwsze nie musimy okresowo kalibrować detektora, a więc nie ponosimy kosztów i przede wszystkim nie musimy przygotowywać i wysyłać urządzenia do serwisu. To ważna cecha dla wszelkich służb i działów, które muszą mieć detektory w pełnej gotowości (np. służby ratownicze lub szybkiego reagowania) oraz dla których wysyłanie do serwisu stanowi duży problem (zapewnienia urządzeń zapasowych czy dużego problemu z taką dostawą np. statki lub prace terenowe). Detektor nie wymaga także ładowania co stanowi kolejne ułatwienie gdyż jest zawsze gotowy do pracy i nie ma potrzeby pilnowania czy został podłączony pod ładowarkę, pilnowania ładowarek, zapewnienia miejsca do ładowania itd.
Nie mniej ważny aspekt stanowią koszty. I także tutaj tego typu rozwiązanie jest korzystne ponieważ tego typu miernik kosztuje mniej, nie ponosimy kosztów serwisu, przesyłek baterii, ani wymiany sensorów. Gdy podliczymy całość kosztów okazuje się, że to rozwiązanie jest nie tylko wygodniejsze, ale i tańsze.


Właściwości pomiarowe detektora:
CO (tlenek węgla) - zakres 0-300ppm, rozdzielczość 1ppm
H2S (siarkowodór) - zakres 0-100ppm, rozdzielczość 0,1ppm
O2 (tlen) - zakres 0-30%v/v, rozdzielczość 0,1%v/v

Funkcje detektora:
Akustyczna (95dB), optyczna i wibracyjna sygnalizacja stanów alarmowych. Alarmy Low, High, OL (przekroczenie zakresu), Err (uszkodzenie sensora), EOL (End of Life - koniec czasu eksploatacji). Czytelny alfanumeryczny wyświetlacz LCD o szerokim kącie widzenia. Wbudowana pamięć ostatnich 25 zdarzeń oraz programowalny identyfikator użytkownika. Wskazanie pozostałego czasu eksploatacji oraz sygnalizacja przed jego końcem.

Cechy konstrukcyjne:
Urządzenie charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na warunki zewnętrze - stopień ochrony IP67 (wodoodporny). Niewielkie wymiary i mała waga sprzyja wygodzie użytkowania ponieważ detektor nie przeszkadza w codziennej pracy i łatwo go przymocować do ubioru za pomocą wytrzymałego stalowego klipsa krokodylkowego. Dodatkowo detektor wyposażony jest w ucho pozwalające na zawieszenie np. na smyczy czy uchwycie oporządzenia. Sensor jest osłonięty specjalną membraną co zabezpiecza go przed brudem i wodą. Obudowa zapewnia wygodny i pewny chwyt nawet w rękawicach, a obsługę zapewnia intuicyjne 1-przyciskowe menu urządzenia.

Wersje miernika:
Single Gas Clip CO (SGC-C) - tlenek węgla
Single Gas Clip H2S (SGC-H) - siarkowodór
Single Gas Clip O2 (SGC-O) - tlen

Typowe zastosowania:
Mierniki Single Gas Clip znajdują zastosowanie w różnych branżach. Używane są m.in. przez karetki pogotowia (ratownictwo medyczne), straż pożarną, służby mundurowe, załogi statków, obsługę obiektów morskich, pracowników służb komunalnych, firm wodociągowo-kanalizacyjnych, firm telekomunikacyjnych, służby BHP i ochrony przeciwpożarowej, inspektorów oraz osoby pełniące funkcje nadzorcze, inżynierów utrzymania ruchu. Urządzenia te znajdziemy także u pracowników na parkingach podziemnych i tunelach (CO), pilotów małych samolotów i śmigłowców (CO), pracowników służby zdrowia, komór hiperbarycznych, przechowalni materiałów genetycznych (O2), pracowników zakładów chemicznych i petrochemicznych (H2S), pracowników na halach z pojazdami spalinowymi (CO).

Wybrane akcesoria:
- zewnętrzna elektryczna pompka zasysająca (do przestrzeni zamkniętych)
- walizkowa stacja dokująca
- naścienna stacja dokująca

Detektor Single Gas Clip zewnętrzna pompka zasysająca.  Detektor Single Gas Clip walizkowa stacja dukująca.  Detektor Single Gas Clip naścienna stacja dukująca. 

Unikatowe cechy detektora:
2 lata pracy
Nie wymaga kalibracji okresowej, ani ładowania
Pamięć zdarzeń
Możliwość ustawienia indywidualnego identyfikatora użytkownika
Indywidualny atest kalibracyjny

Pobierz kartę katalogową urządzenia:
Karta katalogowa Single Gas Clip

Dokumenty i certyfikaty:
   Single Gas Clip znak CE   Single Gas Clip znak Ex  
Fotografie oraz kolorystyka urządzeń może odbiegać od rzeczywistości.Multi Gas Clip Simple detektor.

Detektor Multi Gas Clip Simple


Detektor Multi Gas Clip Simple z przodu   Detektor Multi Gas Clip Simple z tyłu

Miernik do pomiaru 4 gazów równocześnie LEL (gazy wybuchowe),CO, H2S, O2. Nie wymaga kalibracji okresowej, ani ładowania baterii przez cały okres eksploatacji ("życia"), który wynosi 3 lata dla wersji Simple+ lub 2 lata dla wersji Simple. Wyposażony jest w sensor podczerwony (IR) gazów wybuchowych odporny na przekroczenia zakresu pomiarowego, zatrucia oraz umożliwiający pomiar gazów wybuchowych w środowisku beztlenowym. Mierniki typu Simple to przede wszystkim wygoda użytkowania i brak konieczności oddawania urządzeń do serwisu. Ma to szczególne znaczenie w służbach ratowniczych, pracach terenowych czy na statkach i obiektach morskich gdzie oddawanie urządzenia do serwisu stanowi problem, a samo urządzenie powinno być w ciągłej gotowości do użycia. Jednocześnie takie rozwiązanie jest optymalne ekonomicznie ponieważ koszty w kilkuletnim ujęciu są niższe lub porównywalne w stosunku do tradycyjnych mierników, a za to można łatwo zaplanować budżet i zapewnić wygodną eksploatację pracownikom dodatkowo zmniejszając czas poświęcony na organizację serwisu dla floty urządzeń. Jednocześnie warto pamiętać, że przy takim rozwiązaniu dysponujemy cały czas "świeżym" urządzeniem, a w przypadku wieloletniej eksploatacji tradycyjnego miernika po 3-4 latach urządzenie jest mocno zużyte.

Własciwości pomiarowe detektora:
CO (tlenek węgla) - zakres 0-500ppm, rodzielczość 1ppm
H2S (siarkowodór) - zakres 0-100ppm, rozdzielczość 0,1ppm
O2 (tlen) - zakres 0-30%v/v, rozdzielczość 0,1%v/v
LEL (gazy wybuchowe) - zakres 0-100%LEL (DGW), rozdzielczość 0,1% LEL (DGW)

Funkcje detektora:
Sygnalizacja optyczna, akustyczna (95dB) i wibracyjna. Podświetlany duży wyświetlacz z dużymi cyframi dla dobrej widoczności przy braku światła. Wiele funkcji alarmów m.in. STEL, TWA, Low, High, Multi, OL (przekroczenie zakresu), Sensor Error (uszkodzenie sensora), sygnalizacja czasu pracy na baterii wraz powiadomieniami przy zbliżającym się końcu eksploatacji. Wbudowana pamieć na 25 zdarzeń oraz 2 miesiące danych pomiarowych. Indywidualny identyfikator użytkownika.

Cechy konstrukcyjne:
Wysoka wytrzymałość potwierdzona przez stopień ochrony IP68 (wodoodporność). 1-przyciskowe intuicyjne menu dla łatwej obsługi (także w rękawicach). Sensory osłonione specjalną membraną. Wygodny chwyt obudowy. Mocowanie do ubioru za pomocą wytrzymałego klipsa "krokodylkowego" z opcjonalym uchem do zawieszenia. To tylko niektóre zalety konstrukcji detektora Multi Gas Clip Simple.

Wersje miernika:
Multi Gas Clip Simple - 2 letni
Multi Gas Clip Simple+ - 3 letni

Typowe zastosowania:
Głównymi użytkownikami detektorów Multi Gas Clip Simple są strażacy, ratownicy, służby mundurowe, załogi statków, obsługa obiektów morskich, pracownicy służb komunalnych i firm wodno-kanalizacyjnych, telekomunikacji, zakładów pertrochemicznych, zakładów chemicznych, służby BHP, służby zabezpieczenia przeciwpożarowego, inspektorzy.

Wybrane acesoria:
- zewnętrzna elektryczna pompka zasysająca (do przestrzeni zamkniętych)
- walizkowa stacja dokująca
- naścienna stacja dokująca

Detektor Multi Gas Clip Simple zewnętrzna pompka zasysająca.  Detektor Multi Gas Clip Simple walizkowa stacja dukująca.  Detektor Multi Gas Clip Simple naścienna stacja dukująca. 

Unikatowe cechy detektora:
3 lata pracy - wersja Simple+
2 lata pracy - wersja Simple
Nie wymaga kalibracji okresowej, ani ładowania
Podczerwony sensor gazów wybuchowych (IR) odporny na zatrucia lub przekroczenia zakresu
Pamięć zdarzeń i pomiarów
Możliwość ustawienia indywidualnego identyfikatora użytkownika
Indywidualny atest kalibracyjny

Pobierz kartę katalogową urządzenia:
Karta katalogowa Multi Gas Clip Simple

Dokumenty i certyfikaty:
   Multi Gas Clip Simple znak CE   Multi Gas Clip Simple znak Ex  
Fotografie oraz kolorystyka urządzeń może odbiegać od rzeczywistości.